Lampy w pokojach dziecięcych – co warto wiedzieć
zestawy mebli przedszkolnych do zabawy
Oświetlenie to bardzo ważny element aranżacji wnętrz. Jak się okazuje – wszystko zależy od przyszłego przeznaczenia danego pomieszczenia. Szczególnie ważne jest, by w pierwszej kolejności zastanowić się dla kogo będzie w istocie przeznaczona lampa. Wyjątkową sytuacją jest projektowanie oświetlenia w pokoju dziecięcym. Można się domyślać, że małe dzieci – np. niemowlaki nie powinny być narażone na skupione światło, które zwyczajnie drażni.
Oto kilka podstawowych zasad, o których warto pamiętać:
- Najważniejsze jest to, aby dana lampa posiadała żarówkę, której źródło światła będzie niewidoczne dla malucha. Jest to tzw. efekt olśnienia, którego trzeba po prostu unikać. Światło w takim pokoju nie może być denerwujące – czyli powinno świecić całą swoją powierzchnią, a nie punktowo;
- Drugi niemniej ważny punkt to stworzenie oświetlenia, które będzie mogło być zmieniane pod wpływem danej chwili i wymagań. Można sobie wyobrazić jak wiele czynności odbywa się w pokoju dziecięcym. Przebieranie, pielęgnacja, karmienie, zabawa.
Te wszystkie elementy wymagają nieco innej oprawy świetlnej. Świetnym rozwiązaniem w pokojach dzieci są lampy z funkcją ściemniania. Bowiem natężenie światła, czy intensywność zmienia się wraz z danymi czynnościami;
- Pomieszczenie jakim jest pokój dziecięcy mocno kojarzy się z nauką, rozwojem i zabawą. Nie ma w tym nic dziwnego – maluchy w wieku przedszkolnym robią tysiące rzeczy na raz – kolorowanki, puzzle, gry planszowe. Taka sceneria mocno kojarzy się z przedszkolami. Można więc wysnuć wniosek, że za dnia światło powinno być równomierne i sprzyjające dzieciakom.
Nie ma nic gorszego niż ciemne wnętrze w którym tworzą się cienie, a dana kolorowanka nie wydaje się być tak przyjemnym zajęciem, jak w momencie euforii podczas jej zakupu. projektowanie wnętrz częstochowa zdecydowanie unika ciemnych wnętrz.
.